Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Карат Т.В. Дијамантски кластер смарагд-форма ореол 10kt прстен за ангажман на жолто злато

Карат Т.В. Дијамантски кластер смарагд-форма ореол 10kt прстен за ангажман на жолто злато

DEN 7983.84
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Повеќе прекрасна тогаш таа можеше да замисли. Земете го здивот со овој исклучителен дијамантски прстен во форма на смарагд во жолто злато. Креирање на изгледот, шефот со дијамант вкоренет го претставува кружниот камен на дијамантскиот центар, блескајќи во прегледот на дијамант. Империјал 3/4 Карат Т.В. Дијамантски кластер смаралд-форма ореол 10kt прстен за ангажман на жолто злато : Дијамант Тежина : 3/4 ct. T.W.Diamond Color : H-Idiamond Clarity : I2 Diamond Setting : Pave Setcraided во 10kt жолти златни попарни во големини 6-9 не се занимава со дијаманти.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.