Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
BFGoodrich g-Force Sport COMP - 255 45R W Гума Одговара: Мерцедес-Бенц Sl База, 1994-Chevrolet Корвета База

BFGoodrich g-Force Sport COMP - 255 45R W Гума Одговара: Мерцедес-Бенц Sl База, 1994-Chevrolet Корвета База

DEN 3.33
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

BFGoodrich G-Force Sport COMP - 2 Гуми Со Ултра Високи Перформанси што ја враќаат возбудата на гумите за летни перформанси.Развиена за возачите на спортски купеа, спортски автомобили, седани за изведба и модерни мускулни автомобили, Летната Гума Со Ултра Високи Перформанси На BFGoodrich го обезбедува следното ниво на контрола и забава. G-Force sport COMP-2 е дизајниран да забрзува побрзо, свиок посилно и да сопира пократко во суви и влажни услови. Усовршени со години Трки Со Г-Сили Бфгудрих, каде што успехот на улица започна со победа на патеката, Гумите Г-Форс Спорт КОМП-2 се избрани од Автошколата Форд Рејсинг Со Високи Перформанси Во Паркот Милер Мотоспорт И Прескокнете Берберски Трки за нивните училишта и тркачки серии. Користејќи го соединението НА BFG silica-infused COMP-2 кое е изведено од тркачката технологија, G-Force Sport COMP-2 помага да се обезбеди остар одговор на управувањето заедно со влажен и сув зафат без да се жртвува облеката на шарите. Гумата?дизајнот на шарите има жлебови на рамената, насочени средни жлебови со г-Кука и широки периферни канали за дожд што предизвикуваат отпорност на хидропланирање, како и зголемување на влажната влечна сила. Одликувајќи Се Со Тркачко Јадро За Перформанси На BFGoodrich (НР КИНА), внатрешната структура е засилена СО подобрен Etec (Еднакво Задржување На Напнатоста) Систем кој ја стабилизира областа на шарата оптимизирајќи ја контактната лепенка за влечење со брзина и тврди свиоци. За да се подобри страничната стабилност и прецизноста на свиоците, страничните влошки на Г-Контролата обезбедуваат до 40% повисока структура за зацврстување на страничниот ѕид.(Како и сите летни гуми, тој не е наменет да се вози на речиси ниски температури, преку снег или на мраз.) BFGoodrich G-Force Sport COMP - 2 Гуми Со Ултра Високи Перформанси што ја враќаат возбудата на гумите за летни перформанси. Развиена за возачите на спортски купеа, спортски автомобили, седани за изведба и модерни мускулни автомобили, Летната Гума Со Ултра Високи Перформанси На BFGoodrich го обезбедува следното ниво на контрола и забава. G-Force sport COMP-2 е дизајниран да забрзува побрзо, свиок посилно и да сопира пократко во суви и влажни услови. Усовршени со години Трки Со Г-Сили Бфгудрих, каде што успехот на улица започна со победа на патеката, Гумите Г-Форс Спорт КОМП-2 се избрани од Автошколата Форд Рејсинг Со Високи Перформанси Во Паркот Милер Мотоспорт И Прескокнете Берберски Трки за нивните училишта и тркачки серии. Користејќи го соединението НА BFG silica-infused COMP-2 кое е изведено од тркачката технологија, G-Force Sport COMP-2 помага да се обезбеди остар одговор на управувањето заедно со влажен и сув зафат без да се жртвува облеката на шарите. Гумата?дизајнот на шарите има жлебови на рамената, насочени средни жлебови со г-Кука и широки периферни канали за дожд што предизвикуваат отпорност на хидропланирање, како и зголемување на влажната влечна сила. Одликувајќи Се Со Тркачко Јадро За Перформанси На BFGoodrich (НР КИНА), внатрешната структура е засилена СО подобрен Etec (Еднакво Задржување На Напнатоста) Систем кој ја стабилизира областа на шарата оптимизирајќи ја контактната лепенка за влечење со брзина и тврди свиоци. За да се подобри страничната стабилност и прецизноста на свиоците, страничните влошки на Г-Контролата обезбедуваат до 40% повисока структура за зацврстување на страничниот ѕид. (Како и сите летни гуми, тој не е наменет да се вози на речиси ниски температури, преку снег или на мраз.) Одговара : 1994 ФОРД МУСТАНГОТ Свт Кобра 1995 Форд Мустангот СВТ Кобра Р 1993 Шевролет Корвета 40-годишнина Издание 2005 Мерцедес - Бенц СЛ500 База 1998 Јагуар Ванден Плас База 1995-97 Јагуар XJR База 1995 Ферари 456 Гт База 1997-98 Ферари 456 Гта База 1997 Ферари 456 Гт База И Повеќе-ДОДАДЕТЕ ГО ВАШЕТО ВОЗИЛО Во Нашиот Додаток За Вклопување За Да Проверите.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.