Серапи Колекција СЕПТЕМВРИ 550Ф Сива Светло Сива Килим

Серапи Колекција СЕПТЕМВРИ 550Ф Сива Светло Сива Килим

DEN 1948.96
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Сафавиех Серапи Колекција СЕПТЕМВРИ 550Ф Сив / Светло Сив Килим Инспирирана од вековните дизајни, колекцијата На Килими Серапи е пример за посакуваниот ажуриран преоден гроздобер стил. Овие килими имаат прекрасен елегантен куп направен од мешавина од памук и вискоза со модерна потресена патина. Оваа трендовска, но софистицирана колекција на килими е погодно машина за перење за лесна нега. Килимот има приближна дебелина од 0,25 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Сафавиех Серапи Чејс Ориентална Област Килим, Сива/Светло Сива, 6 '7" Круг Сафавиех Серапи Бркаат Ориентална Област Килим,Сива/Светло Сива, 6 '7" Круг. Сиво / Светло Сиво. 6'7" Х 6 '7" Круг. Моќта Се Појави Во Турција. Висина на купот : 0.20 во. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се избегне менување и лизгање. 76% Памук, 18% Шенил, 6% Полиестер. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.