Ѓумбир Микро-Назабени Работ Нож Работ Шивачка Ножици, 8

Ѓумбир Микро-Назабени Работ Нож Работ Шивачка Ножици, 8

DEN 879.68
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Овие уникатни Ножици за Облекување имаат тапи точки за да спречат замки и назабено сечило што нежно ја фаќа ткаенината, така што сечилото на работ на ножот може да направи чиста, прецизна пресечена мазна, лесна ткаенина, како и повеќе слоеви потешка ткаенина. Двојно обложената завршница на сечилото со хром над никел е впечатлива и издржлива, а дизајнот со свиткана рачка е совршен за јоргани кои сакаат да направат удобни парчиња без грешки низ рамна површина. Ножиците за шивачка вклучуваат и најлонска обвивка за заштита на сечилата кога не се користат. • Назабена ткаенина за држење на сечилото, работ на ножот сече повеќе слоеви • тапите точки спречуваат замки • дизајнот На Свитканата рачка ја држи ткаенината рамно.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.