Кингстон Месинг КС1287АЛ Наследство Ѕид Монтирање Кујна Тапа, Четкани Месинг

Кингстон Месинг КС1287АЛ Наследство Ѕид Монтирање Кујна Тапа, Четкани Месинг

DEN 3464.00
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Раскошна искра од традиционално стилизиран гламур е донесена во вашиот кујнски ансамбл со оваа прекрасна славина. Поради хоризонталниот поп што го дава, тој е повеќе централен дел, совршен за планирање дизајн наоколу. Дополнително, уникатниот изглед е одличен за различни стилови Од Арт Деко до Фарма. Брусениот месинг финиш, исто така, ќе обезбеди долготраен и топол допир на вашиот кујнски ансамбл. Дозволете конструкцијата од месинг и способностите за вртење да обезбедат цврст и потпорен прицврстувач бидејќи го максимизира вашиот контра простор. Прославете ја софистицираноста и традиционалниот декор со ова парче изјава. Цврста месинг конструкција. Кертриџ керамички диск без капе. Ѕид планината 8 " центар 3-дупка инсталација. 1,8 ГПМ/6,8 ЛПМ стапка на проток на излив на 60 ПСИ. 5/8 " О.Д. Компресија. 9-1/16" излив дофат; 11-5/8 " од ѕид. 4-7/8" излив дозвола од рачки. 7-15/16" излив висина. Рачките на рачката ги исполнуваат упатствата НА АДА. Вртливиот излив со висок лак за погодност. Не вклучува страничен распрскувач.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.