Шаксон Категорија 5е РЈ 568А Б Кистоун Џек Оринџ БМ603О810-Б

Шаксон Категорија 5е РЈ 568А Б Кистоун Џек Оринџ БМ603О810-Б

DEN 2.33
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Шаксон РЈ-45 до 110 Кат 6 клучен приклучок во портокалова боја има 110 клипови кодирани во боја за побрзо завршување на жицата и е дизајниран да поддржува 1000 Основен-Т Етернет преку бакар.Шаксон РЈ-45 до 110 кат 6 клучен приклучок во портокалова боја се прилепува во ѕидна плоча или кутија за монтирање на површината за да обезбеди точка на прекинување на жиците на ' рбетот. Јаскек има соодветен код за боја ЗА 568а/б завршувања.• Категорија 5е, РЈ45/110.* Дизајниран да се прилепува во која било стандардна порта за клучеви без потребни алатки • • Материјал : флексибилно и издржливо пластично куќиште ЗА СТОМАЧНИ мускули.• Жици : Двојна 568 а/б боја кодирани.• 10/100/1000 база-Т Етернет во согласност.* Приклучоците во стилот на клучеви се дизајнирани да се прилепуваат во која било стандардна порта за клучеви без потребни алатки.• Шифрирани во боја 110 клипови го прават завршувањето на жицата брзо и едноставно и имаат соодветен код за боја ИЛИ ЗА 568а или 568Б завршетоци.• Лесно прилепување во инсталацијата.• Компатибилен со шаксонски и индустриски стандардни клучни плочи и кутии за површинска монтажа.* Димензии : 4 1/2 "(Ж) х 3 "(В) х 1 " (Г).* Продадени како 1 секој. Продадени како 1 Секој. Категорија 5е, РЈ45/110. 10/100/1000 база-Т Етернет во согласност. Компатибилен со шаксон и индустриски стандардни клучни плочи и кутии за површинска монтажа. Дизајниран да се прилепува во која било стандардна порта за клучеви без потребни алатки. Приклучоците во стилот на клучеви се дизајнирани да се прицврстат во која било стандардна порта за клучеви без потребни алатки. Димензии : 4 1/2"(Ж) х 3"(Ш) х 1"(Д). ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : овој производ содржи месинг кој може да ве изложи на хемикалии, вклучувајќи соединенија од олово и олово, за кои Е познато Дека Државата Калифорнија предизвикуваат рак и развојни проблеми. За повеќе информации, одете на www.P65 Warnings.ca.gov. Материјал : флексибилно и издржливо пластично куќиште ЗА СТОМАЧНИ мускули. Шифрирани во боја 110 клипови го прават завршувањето на жицата брзо и едноставно и имаат соодветен код за боја ИЛИ ЗА 568а или 568Б завршетоци. Жици : Двојна 568 а/б боја кодирани. Лесно прилепување во инсталацијата.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.