Дорсет Житни Дорсет Мусли Бобинки И Цреши Унца

Дорсет Житни Дорсет Мусли Бобинки И Цреши Унца

DEN 98.08
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Пукање Со Бобинки50% Овошјесочно суво грозје И пламен суво грозје, султани, најдобриот јачмен, овесни и пченични снегулки, брусница, цреши, црна рибизла и малини, сето тоа измешано заедно за да се направат Житарки од Дорсет? прекрасни мусли.Од Паундбери, англиското село создадено од визијата На Принцот Чарлс. Паундбери се наоѓа во историскиот и прекрасен округ Дорсет, место кое ја инспирирало љубовта на дорсет кон едноставните задоволства во животот.Затоа ги сакаат своите мусли. Тоа е едноставна мешавина од овес, снегулки, овошје, ореви и семиња - и тоа е it.To направете ги нивните рецепти, тие земаат природни состојки и внимателно ги мешаат заедно. Бобинки и Цреши е сочна мешавина од брусница, цреши, црни рибизли и малини со суво грозје и пламен суво грозје, султани и најдобрите снегулки од јачмен, овес и пченица.Едноставно, но тогаш најдобрите работи во животот обично се. Насоки Најдобро Уживаатсервер со млеко, јогурт или овошен сок за вкусен и хранлив појадок. Без Конзерванси, хидрогенизирани масла. Одрекување Овие изјави НЕ се оценети од фда. Овие производи не се наменети за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на каква било болест. Дорсет Житни Дорсет Мусли Бобинки И Цреши 12 Унца.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.