Лав Бренд Боја Бранови Предиво-Десно

Лав Бренд Боја Бранови Предиво-Десно

DEN 202.08
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Лав Бренд-Боја Бранови Предиво. Разновидна мешавина од волна во тежина НА ДК, која го имитира изгледот на рачно насликано предиво. Секоја топка има уникатна мешавина на комплементарни бои што работи за да создаде убава ткаенина. Дизајниран е за да можете да креирате едноставни проекти кои ќе изгледаат апсолутно зачудувачки. Категорија на тежина : 3. Содржина : 80% Акрилик/20% Волна. Путуп : 3,5 мл/100гр, 306ид/280м. Мерач : 22сх30р = 4ин/10см со големина УС6/4мм игли за плетење. Предложени капчиња кука големина H5. Диелот : ние се обидуваме, но не сме секогаш во можност да одговараме на диелот. Грижа : Машинско перење, сушење на ниско ниво, не белење,не пеглање, хемиско чистење само Со П растворувачи. Доаѓа во различни бои. Секој продаден одделно. Увезени. Лав Бренд Боја Бранови Предиво-Десно.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.