Заштитен знак Ликовна Уметност Гурманска Ноќ Платнена Уметност Од Кетлин Пар Мекена

Заштитен знак Ликовна Уметност Гурманска Ноќ Платнена Уметност Од Кетлин Пар Мекена

DEN 1.33
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Уметник : Кетлин Пар Мекенасубјект : Кујнски Стил : Традиционален Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија содржи ширење зеленчук и вино. Истакнати Бои : Розова, Тен, Кафеава, Бела, Црвена, Сива, Црна сликите На Кетлин Пар Мекена слават страст за бојата, почит кон природата и љубов кон акварелот. Нејзиното хавајско студио е зафатено преку целата година со провизии и дизајнерски работи. Нејзината работа се гледа во галерии и колекции низ САД и е широко лиценцирана за производи за украсување на домот. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. ширење на зеленчук и вино.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.