Меди Металик Спекс Затемнување Завеса Во Собата

Меди Металик Спекс Затемнување Завеса Во Собата

DEN 2.33
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Зголемете ја драмата на вашата елегантна дневна соба со додавање на Овие Мади Метални Дамки Затемнување Соба Затемнување Завеси. Нивните карактеристики на затемнување вклучуваат намалување на бучавата, затемнување на просторијата, изолација за заштеда на енергија и заштита од сурова сончева светлина. Прекрасно направени, тие ќе ги врамат вашите прозорци додека чуваат несакана светлина, правејќи го вашиот простор за живеење уште попријатен. Закачете ги денес во вашиот дом и направете ги фокусна точка на секоја соба што ќе ја изберете. Вклучува 2 завеси за прозорски панели. Изолирана-Помогнете и На вашата завеса да ја задржи топлината и студот полиестерската ткаенина со природни карактеристики на затемнување, густата и тешка должност ги прават драпериите потрајни и долготрајни, ефектот на бура ќе донесе повеќе гроздобер и грациозен изглед на вашиот прозорец и соба. Карактеристиките на затемнување вклучуваат намалување на бучавата, затемнување на просторијата, изолација за заштеда на енергија и заштита од сурова сончева светлина. Машинско перење во ладна вода, користете само белило без хлор кога е потребно, исушете го сувото ниско и топло железо по потреба.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.