Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
АМ 255 70Р22. СИТЕ СЕЗОНСКИ ГУМИ

АМ 255 70Р22. СИТЕ СЕЗОНСКИ ГУМИ

DEN 6129.60
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Погонската оска гумите Ханкук АМ09 нудат супериорно ракување и влечење дури и на влажни и калливи површини. Нивната насочена шема на шарите со цик-цак влечни жлебови го подобруваат сопирањето додека повеќе керфови го подобруваат влажниот и зимскиот стисок. Зацврстените блокови на шарите со нивната заострена форма ја подобруваат отпорноста на удар и неправилното абење. Овие гуми се конструирани со помош на соединение отпорно на сечење и чипови за издржлива услуга. На влажни површини, длабоките, широки жлебови исфрлаат вода за да ја подобрат влечната сила. Цврст кабел за труп за подобрено носење. Исфрлувачите на камен ја штитат обвивката од оштетување. Јаглеродно црно соединение конструкција за помало производство на топлина.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.