Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Трговска Марка Ликовната Уметност Нешто Поттикнува Платнена Уметност Од Бил Макинсон

Трговска Марка Ликовната Уметност Нешто Поттикнува Платнена Уметност Од Бил Макинсон

DEN 768.00
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Уметник : Бил Макинсонсубјект : Пејзаж : Природен Модерен Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има река во зимски пејзаж. Иако немав формална обука, на училиште беше очигледно дека имам подарок за уметност и занаети. Бев среќен што правев книговрзување со уметнички букви од златни листови врежани на насловната страница и ' рбетот, но бев воодушевен кога беше лекцијата по уметност и секогаш се обидував со поавантуристички теми. Цртежот на локацијата на локална фарма секогаш беше незаборавно време. Музиката и спортот беа други теми што ги истакнав. Дрвената работа беше особено омилена тема во која бев вешт, а изработката на мебел беше нешто што би сакал да го направам при напуштање на училиштето. Но, работите не функционираат секогаш според планот и претпоставувам дека имам среќа како испаднаа работите. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. река во зимски пејзаж.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.