Вестин 57 - HD Winch Mount Grille Gurard - Црна Завршница Во Прав одговара изберете: - CHEVROLET SILVERADO, CHEVROLET SILVERADO LD

Вестин 57 - HD Winch Mount Grille Gurard - Црна Завршница Во Прав одговара изберете: - CHEVROLET SILVERADO, CHEVROLET SILVERADO

DEN 2191.84
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Решетка Гардхдкс Винч Маунт Гардхдкс Винч Маунт Гарде; Челик; Црна Завршница;СПЕЦИФИКАЦИИ : Боја : Блекматеријал : Челик Предупредување КА Предлог 65 : Јесварнинг КА Предлог 65 Порака : Рак И Вроден Дефекткарактеристики : Држете Монтажа На Винч до 12000 фунти.Претходно дупчат За Лесно Монтирање На Винчотсе Сместува Повеќето Производители Winches Westins HDX(TM) Чуварите На Решетката На Winch Mount се максимум во инженерството и способноста за дизајн на штитник за решетки. Сместува повеќето производителски макари со номинално повлекување на линијата до 12000 фунти. Послужавникот за винч е претходно дупчат за монтирање на винч и користат низок ПРОФИЛ макс(ТМ) лента за винч предната плоча каде што е применливо.Вестин Автомобилски Производи, Ад. е водечки производител во индустријата на делови и додатоци со врвен квалитет за апликации за камиони, Џипови и ТЕРЕНЦИ, нудејќи иновативни и функционални дизајни од 1975 година. Семејството На Брендови вестин вклучува Вестин, Супервинч, Брутална и Малку брендови и се продаваат и дистрибуираат на глобално ниво од водечки добавувачи на автомобилски делови. Браници, шипки за чекори на нерф, табли за трчање, штитници за решетки, управување со товар во кревет за камиони, кутии со алатки, led осветлување, подни облоги, облоги на каросеријата и макари најсеопфатната линија на достапни додатоци. Вестин. 57-93875. НОВО.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.