Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Питер зајак 7“ платно уметност од Синди Торнтон

Трговска марка ликовна уметност „Питер зајак 7“ платно уметност од Синди Торнтон

DEN 2601.60
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Уметник : Синди Торнтонсубјект : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има зајак што седи под сино небо. Синди Торнтон е современ илустративен сликар кој моментно живее во Орландо, Флорида. Нејзиниот чуден и живописен стил често вклучува смели бои, чисти линии и допири на надреализам. Многу слики од Синдис имаат уникатни и скриени значења кои ја предизвикуваат имагинацијата, но заедничка тема што се наоѓа во текот на нејзината работа е убовта. Таа централна тема се изразува, понекогаш суптилно, во соништата што предизвикуваат размислување, кои честопати се разубавуваат со допири на чудност и хумор. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. зајак што седи под сино небо.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.