Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Нутрихеф Нелеплив Дијамантски Кујнски Садови Тенџере И Тава Сет, Виолетова

Нутрихеф Нелеплив Дијамантски Кујнски Садови Тенџере И Тава Сет, Виолетова

DEN 1.00
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Секој може да биде сос готвач со помош На Нутрихеф 11 Парче Нелепливи Садови За Кујнски Садови и Сет За Тава. Овој комплет за нелепливи прибор од 11 парчиња има стилски модерен дизајн на садови за готвење и елегантна дијамантска шема што одговара на секоја кујна. Комплетот вклучува тенџере со тенџере од 1,7 литри со капак, холандско тенџере со рерна од 3,6 литри со капак, тенџере за готвење од 2,1 литри со капак, голема тава за пржење од 11 инчи, мала тава за пржење од 8 инчи, лажичка за супа, вилушка за тестенини и шпатула. Со рачки за рачка со ладен допир и форма, можете удобно да се справите со тенџерињата и тавите. Комплетот садови за готвење ефикасно ја дистрибуира и задржува топлината, така што вашата храна ќе биде рамномерно зготвена наоколу. Проѕирните капаци од калено стакло се одлични за да внимавате на вашата храна и отворите за проветрување овозможуваат излегување на пареа. Гответе бура на вашата плоча за готвење на гас, електрична, керамичка или индукциска плоча Со Нутрихеф 11 Парчиња Нелепливи Садови за Готвење Во Кујната И Сет за Тава. Комплетот за нелепливи прибор од 11 парчиња има стилски модерен дизајн на садови за готвење и елегантна дијамантска шема што одговара на секоја кујна. Вклучува тенџере со тенџере од 1,7 литри со капак, холандско тенџере со рерна од 3,6 литри со капак, тенџере за готвење од 2,1 литри со капак, голема тава за пржење од 11 инчи, мала тава за пржење од 8 инчи, лажичка за супа, вилушка за тестенини и шпатула. Комплетот садови има рачки за рачка со ладен допир и форма за удобна употреба. Ефикасно ја дистрибуира и задржува топлината за рамномерно готвење наоколу. Проѕирните капаци од калено стакло со дупки за вентилација овозможуваат излегување на пареа. Безбеден за употреба со гас, електрични, керамички и индукциски контра плочи за готвење. Изработени од армиран фалсификуван алуминиум со дебелина на облогата од 25-35ум, 3,5 мм повеќеслојни садови за готвење. Боја : Виолетова. Големина На Тенџерето за Готвење (L x w x H) : 12,2 x 7,9 x 3,7 инчи. Големина Тенџере Тенџере (L x w x h) : 14.3 x 7.1 x 3.6 инчи. Холандска Големина На Тенџерето За Рерна( L x w x H) : 13,7 x 9,5 x 4,1 инчи. Мала Големина На Тава За Пржење( L x w x H) : 15,1 x 7,9 x 1,6 инчи (со рачка). Голема Големина На Тава За Пржење( L x w x H) : 19 x 11 x 2 инчи (со рачка). Тежина : 16,14 фунти. Гаранција на производителот : 1-годишна гаранција.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.