Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Барбадос Тропски Лисја Надворешна Површина Килим, 5 '3 7 ' 6

Барбадос Тропски Лисја Надворешна Површина Килим, 5 '3 7 ' 6

DEN 2111.84
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекцијата на Килими од барбадос Крајбрежна Областg топлото ветровито блаженство на тропските предели е доловено во бујните слики и привлечните бои на Колекцијата На Теписи Од Барбадос Од Сафавиех. Овие издржливи и крајно декоративни килими на отворено се стилизирани за да го направат вашиот престој темелно задоволувачко искуство. Килимите на барбадос се моќни со употреба на синтетички предива со високи перформанси за отпорност на временски услови, абење, мувла и мувла и избледување од сезоната на сонце по сончевата сезона. Боја : Сива/Златна. Големина : 5 ' 3 "Х 7 '6". Моќта Се Наѕираше Во Египет. Висина на купот : 0,25 инчи. Полипропиленска подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се избегне менување и лизгање. 76% Полипропилен, 24% Полиестер. Отпорен на вода што го прави совршен за надворешна употреба. Додатоци во животниот стил слики не се вклучени. Вакуум (по можност еден без шипки за тепање) редовно и чистете на место за дамки што тешко се отстрануваат, се препорачува професионално чистење на килими ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика бледнеење на боите во вашиот тепих со текот на времето ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат назад-тркалањето или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на наборите во тепихот во вашата област, овозможуваат доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе бои и големини. Препорачуваме чување оригинален пакет за употреба за складирање.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.