Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Иновативни Перкусии Ип Марк Форд Рапсодија Серија Хард Пурпурна Кабел Глава Светла Артикулација Маримба Чекани в Бреза Рачки, Пар

Иновативни Перкусии Ип Марк Форд Рапсодија Серија Хард Пурпурна Кабел Глава Светла Артикулација Маримба Чекани в Бреза Рачки,

DEN 687.84
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Марк Форд е уметник од маримба и Координатор на Перкусии На Музичкиот Колеџ На Универзитетот Во Северен Тексас во Дентон, Тексас. Како Минато-Претседател На Перкусивното Уметничко Друштво и координатор на една од најголемите ударни програми во Соединетите држави во УНТ, форд е активен изведувач и композитор. Марк е претставен како солист на маримба низ Соединетите држави на универзитети, фестивали и музички конференции. Настапувал на Меѓународно ниво низ Цела Европа, Како И Во Јапонија, Кина, Тајван, Австралија и Јужна Америка. Покрај неговите должности во УНТ, Форд е и Уметнички Директор за годишниот Натпревар Тапан Фест Маримба/Вибрафон Во Ополе, Полска.Ново За Иновативни Удари, Марк Форд Рапсодија Серија маримба чекани. Серијата рапсодија на чекани во концертен стил се изградени за артикулирано играње. Големите гумени јадра завиткани со виолетова врвка обезбедуваат чекан за брзо зборување со непосреден тон и артикулација. Серијата е изградена на недовршени природни рачки од бреза што му овозможуваат на играчот дополнителна контрола во тешки ситуации на изведба.Карактеристики : Должина : 16.5 " Пурпурен Кабел Голем Гумен Јадро Недовршени природни бреза рачки Иновативни Перкусии IP823 Марк Форд Рапсодија Серија Хард Пурпурна Кабел Глава Светла Артикулација Marimba Чекани w / Бреза Рачки, Пар.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.