Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Робел Следната Генерација Рипшилд Олимп Зимска Покривка За Базени Во Земја

Робел Следната Генерација Рипшилд Олимп Зимска Покривка За Базени Во Земја

DEN 3.33
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Капакот На базенот Олимп е напредна, премиум цврста зимска покривка. Цврстите капаци за базен не дозволуваат водата да помине низ нивниот материјал. Оваа зимска покривка е наменета да се користи за време на вонсезоната. Ве молиме нарачајте според големината на базенот, бидејќи преклопувањето ја надминува наведената големина на базенот. Ве молиме нарачајте капак со поголема големина ако имате чекори што излегуваат од вашиот базен. Овој капак вклучува преклопување од пет метри. Иако овој капак е полесен и полесен за ракување од стандардните навлаки за базен, тој е двојно посилен. Капакот На Базенот Олимп има испреплетени двојни слоеви со висока густина, премиум полиетилен. Олимп има премиум 13 х 11 крим. Тешкиот премиум полиетилен тежи 3,6 мл./ yd2 . Технологијата на рипшилд отпорна на солзи спречува пункциите да се прошират во значителни солзи. Сината горна страна на овој капак е обложена за да се спречи оштетување предизвикано од ултравиолетовите зраци на сонцето, а долната страна е црна за да се спречи растот на алгите. Премиум јамки за вреќи со вода (вреќи со вода што се продаваат одделно) се поставуваат на секои четири стапки, а премиум шипките се шијат во петелките за вреќи со вода и на секој агол. Вреќи за вода или цевки за вода се единствениот препорачан метод за инсталација.Капакот треба да биде во можност удобно да лебди на водата во базенот без прекумерен стрес. Вклучува 20 годишна гаранција. Робел е посветена на изнаоѓање нови формулации на производи кои ги исполнуваат супериорните стандарди за хемиска ефикасност на базенот и издржливост на производот, така што вашиот базен е безбеден, кристално чист и здрав.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.