Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Трговска марка уметност Getaway во Шкотска, 1924 Canvas wallидна уметност од Морис Грефенхаген

Трговска марка уметност Getaway во Шкотска, 1924 Canvas wallидна уметност од Морис Грефенхаген

DEN 3.33
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Подготвени за презентација без обесено, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има гола жена во вода. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.