Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Гудјеар за мажи за работа со отпорни на лизгање на барон

Гудјеар за мажи за работа со отпорни на лизгање на барон

DEN 3.33
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Овие машки чевли отпорни на лизгање од Гудјеар се изградени за да издржат работа на напорниот ден. Одликувајќи се со лесни материјали за дишење, пријатни амортизирани табани и целосно поставени јаки, овие чевли со чипка обезбедуваат целодневна удобност и цврста поддршка на глуждот за да се борат со заболувањето на нозете. Горниот дел од кожа отпорна на вода. Издржлива лесна конструкција за долготрајна способност за абење. Вратило со ниско сечење со целосно постепена јака за поддршка на глуждот без шафе. Пунични табани за целодневна удобност. Радијална гума за газење на надворешната страна за зафатна отпорна на лизгање на која било површина. Фронт на чипка со хардвер од Rustproof. Детализирање на заштитната потпетица со детали за текстурата на гумите. Издржлива надворешна плоча на TPR за да се бори против абење и солза. Заштита на браник на пети. Јазичиња со потпетици за лесно вклучување и исклучување. Црна боја. Полиуретан/текстил горен; TPR Outsole. Место чисто. Увезени. Машки чевли отпорни на лизгање од Гудјеар. Издржлива надворешна плоча на TPR за да се бори против абење и солза. Заштита на браник на пети. Јазичиња со потпетици за лесно вклучување и исклучување.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.