Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Официјалниот директориум На Светската колумбиска изложба, 1 Мај до 30 октомври 1893 година. Референтна книга на изложувачи и експонати, и на офицерите И членовите На С?

Официјалниот директориум На Светската колумбиска изложба, 1 Мај до 30 октомври 1893 година. Референтна книга на изложувачи и

DEN 223.20
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Кожено издание. Јазик : англиски Кожа Врзување На 'рбетот и Аглите Со златен лист печатење на' рбетот. Препечатено од 1893 издание. Не се направени никакви промени во оригиналниот текст. Ова не е препечатено или ocr ' reprint. Илустрациите, Индексот, доколку ги има, се вклучени во црно-бело. Секоја страница се проверува рачно пред печатење. Бидејќи оваа книга е препечатена од многу стара книга, може да има некои страници што недостасуваат или недостатоци, но ние секогаш се обидуваме да ја направиме книгата што е можно поцелосна. Преклопувањата, доколку ги има, не се дел од книгата. Ако оригиналната книга е објавена во повеќе томови, тогаш ова препечатување е од само еден том, а не од целиот сет. Доколку сакате да нарачате одреден волумен или сите томови, можете да не контактирате. ДОПОЛНИТЕЛНИ 10 ДЕНА ЌЕ БИДАТ ПОТРЕБНИ ЗА ОБРАБОТКА БИДЕЈЌИ КНИГИТЕ ВРЗАНИ ЗА КОЖА СЕ ЦЕЛОСНО РАЧНО ИЗРАБОТЕНИ. Шиење врзување за подолг живот, каде што блокот на книгата е всушност зашиен (смит зашиен/сошиен дел) со конец пред врзување што резултира со потрајен тип на врзување. Страници : 1254 Наслов : официјалниот директориум На светската колумбиска изложба, 1 Мај до 30 октомври 1893 година. Референтна книга на изложувачи и експонати и на офицерите И членовите На Светската Колумбиска Комисија (1893) [Врзана Со Кожа] Автор : светска Колумбиска Изложба официјален директориум на Светската колумбиска изложба, 1 Мај до 30 октомври 1893 година. Референтна книга на изложувачи и експонати, и на офицерите и членовите На Светскиот Колумбиец.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.