Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Трип Лајт Ц За Прикажување Адаптер Кабел 3. Генерално Заклучување 4k Тип-ц До Дп, Ц До Дп, 3ft - Displayport Кабел-Тип-ц Реверзибилен За Заклучување На Дисплеј-3. Генерал 1

Трип Лајт Ц За Прикажување Адаптер Кабел 3. Генерално Заклучување 4k Тип-ц До Дп, Ц До Дп, 3ft - Displayport Кабел-Тип-ц Реверзибилен

DEN 1.67
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Адаптерот тип-Ц За Прикажување Се Поврзува Со Портата Тип-Ц Или Гром 3 На Вашиот Компјутер Овој тип-Ц до адаптерот За Прикажување (М/М) поврзува дп монитор, проектор или телевизор Со портата Тип-Ц Или Гром 3 На Вашиот десктоп компјутер, таблет, лаптоп, Тетратка, Mac Book, Chromebook или паметен телефон. Тоа е идеален конектор за мултитаскинг, презентирање видео на саеми и конференции, уредување документи, играње онлајн игри и гледање филмови 4 K на поголем екран. Не е потребен друг адаптер или кабел за да ја завршите вашата врска 4 K. Поддржува Алтернативен Режим Тип-Ц Дисплеј За Конвертирање На Аудио/Видео Сигнали со поврзување На Кабелот Тип-Ц со изворен уред што поддржува Режим На Прикажување Алт, можете да излезете 4k видео и аудио НА дп монитор, телевизија или проектор без да инсталирате специјални драјвери за софтвер. Уживајте Во Јасноста НА 4k Видео Со Аудио и 4 : 4 : 4 Боја ОВОЈ 4k Display Port кабел поддржува Ултра HD резолуции до 3840 x 2160 (4 K x 2 K) на 60 Hz, како и HDR видео, обезбедувајќи широк спектар на живописни бои со побогат контраст, посветли бели и подлабоки црнци што се појавуваат на ВАШИОТ 4k дисплеј. Hdcp 2.2 усогласеноста ви овозможува да пренесувате 4k содржина На Амазон И Нетфликс без компликации. Овој адаптер поддржува 4 : 4 : 4 хрома подмножество за игри НА компјутер на највисоко ниво или користење на ВАШИОТ HDTV како монитор за КОМПЈУТЕР. Кабелот е компатибилен наназад со дисплеи што не СЕ 4 K, така што можете да користите монитор од 1080p доколку е достапен. Заклучувањето НА DP Конекторот Помага Да Се Спречи Случајно Исклучување и Скап Прекин Случајно да се ослободи кабелот може да значи скапо и одзема многу време губење на сигналот. Конекторот за Заклучување Дисплеј ви помага да избегнете таква опасност, заштитувајќи го вашиот аудио/видео пренос со одржување на безбедна врска без неуспех. Кабелот за заклучување е исто така непроценлив кога се движи опрема во решетка или се отстранува опремата од тесни области, обезбедувајќи кабелот секогаш да остане поврзан. Реверзибилен Конектор Тип-Ц Се Прикачува Во Која Било Насока За разлика од традиционалните кабли што се поврзуваат само во една насока, машкиот конектор од Реверзибилен Тип-Ц се приклучува во порта Тип-Ц Или Гром 3 во која било насока за непромислена врска секој пат. Само поврзете Го Приклучокот Тип-Ц Со портата Тип-Ц Или Гром 3 на изворниот уред што поддржува Алтернативен Режим На Дисплеј И поврзете ГО ПРИКЛУЧОКОТ DP со вашиот дисплеј. Кабелот 3.1 Генерал 1 Со три стапки е компатибилен наназад со претходните и прикажаните генерации, така што можете да го користите со наследна опрема. Ова c до displayport адаптер кабел 3.1 gen 1 заклучување 4k тип-c до dp, c до dp, 3ft-Display Port кабел-Тип-c (m) реверзибилен За displayport (m) заклучување-3.1 gen 1 / thunderbolt 3 / Display Port 1.2 - 3 ft-4k поддршка. Максимална резолуција : 3840 х 2160 пиксели. Сертификација : СЕ. ФКЦ. Достигне. Боја на производот : Црна. Домување : Акрилонитрил бутадиен стирен (АПС).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.