Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Гроздобер Дезмонд Цветни Површина Килим, Светло Сина Слонова Коска, 6'7 6'7 Плоштад

Гроздобер Дезмонд Цветни Површина Килим, Светло Сина Слонова Коска, 6'7 6'7 Плоштад

DEN 1275.20
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Гроздобер Килим Колекција. Антички Стилизирана Област Килими. Гроздобер Колекција карактеристики антички стил, преодна област килими. Секој килим прикажува класични мотиви оживеани на мода - сега палета на бои и свилено-мазно чувство под нозете. Идеален избор за задоволување на современите преференции за декор за наследство карактер со модерен талент. Елегантно дизајниран, секој килим обезбедува удобност и луксуз за да го надополни вашиот стил. Издржлива конструкција, овие Гроздобер килими се совршен додаток во вашиот дом за шик надградба. Боја : Светло Сина/Слонова Коска. Големина : 6'7" х 6 '7" Плоштад. Моќта Се Појави Во Турција. Висина на купот : 0,5 инчи. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се спречи менување и лизгање. 100% Полипропиленски Куп. Стилски додаток за секоја соба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.