Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Трговска марка ликовна уметност „врзана сина“ платно уметност од Пат Саундерс-Вајт

Трговска марка ликовна уметност „врзана сина“ платно уметност од Пат Саундерс-Вајт

DEN 2.67
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Уметник : Пат Саундерс-Вајтсјубјект : животни Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има портрет на кучиња и мачки над сина позадина. Истакнати бои : Белата, тен, црна, сина, сива веднаш препознатлива, брилијантните, заситени бои на сликите на животните на Пат Саундерс-Вајт ја основаа како национален уметник за портрети за миленичиња. Пат носи елемент на спонтаност, смелост и хумор во жанр кој е често вкочанет и фото реален. Големиот „Ах-ха!“ Момент беше кога го наслика своето прво животно. Четиринаесет години подоцна, таа сè уште го наоѓа ова возбудлива ниша. Првите слики од животни во овој нов стил и техника gave дадоа чувство на „враќање дома“ по долго патување. Пат учествува во Националните ревии и презентира работилници во нејзиното домашно студио и разни места за работилници. Таа ја донира својата работа на годишно ниво на непрофитни средства за прибирање финансиски средства. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Портрет на кучиња и мачки над сина позадина.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.