Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Клекхејтон Супер-фино мерино предиво, 8-плус, какао

Клекхејтон Супер-фино мерино предиво, 8-плус, какао

DEN 2.33
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Ова предиво е совршено за вашиот следен занаетчиски проект. Се одликува со привлечни бои и долготрајна јачина. Клекхејтон Супер-фино мерино предиво, 8-ил, какао : предиво од волна. Неверојатно мека на кожата и за плетерот и за конечниот носител на облеката. Категорија на тежина : 3. Содржина : 100 проценти супер-фино мерино волна. Putup : 2,3 мл/65g, 142 yd/130m. Мерач : 22sx30r = 4 "x 10 см на големина us 6/4mm игли за плетење. Предложена големина на кука со капчиња 7. Dyelotted : Ние се обидуваме, но не сме секогаш способни да одговараат на Dyelots. Грижа : миење на рака, сув рамен, не бели, суво чист со употреба на P растворувачи. Доаѓа во најразлични бои. Секој се продава одделно. Увезен.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.