Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Gerber Baby & Toddler Boy Rashguard & Swim Tremks поставени со UPF 50+, 2-парчиња

Gerber Baby & Toddler Boy Rashguard & Swim Tremks поставени со UPF 50+, 2-парчиња

DEN 239.20
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Бидете сигурни дека ја чувате вашата мала бубачка заштитена од сонцето со нашата симпатична облека за капење. Нашите костими за капење на бебе и мали деца се направени со ткаенина UPF 50+ што блокира 98% од штетните зраци на сонцето од достигнување на чувствителната кожа на вашето мало. Нашата иновативна ткаенина за пливање е свиленкаста до допир и се протега, така што ќе можете лесно да го вклучите и исклучува костумот за капење на бебето. Плус, многу е брзо да се исуши. Ткаенината за брзо сушење спречува гушење и иритација кога вашето малечко се суши. Rashguard на нашите мали момчиња има долги ракави за максимална покриеност. Стеблата се карактеризираат со влечење за лесно вклучување и исклучување. Ако вашето малечко не е обучено со ситници, сè уште нема грижи бидејќи нашите стебла за пливање се дизајнирани да ги сместат пелените за пливање. Нашата облека за капење може да се измие машина и да се исуши машината. Овој пакет содржи рашгард на момчињата за бебиња и мали деца и еден пар стебла за пливање. Вклучува еден пар стебла за пливање и еден чувар на осип. Нашата облека за пливање се одликува со ткаенина UPF 50+ и блокови 98% штетни сончеви зраци за да помогнеме да ја одржите кожата на вашето малечко и без горење. Ткаенината со лесна грижа, брзо сушење го спречува вашето малечко да добие осип, да се плива стекнувањето на трупот, вртејќи се на половината за лесно вклучување/исклучување. Белиот Rashguard има сини ракави и портокалова трим со уметност од јастог. Сините стебла се карактеризираат со уметност од портокалова јастог. Наменето да ги смести пелените за пливање, така што одржувањето на чистотата е полесно од кога било. Ткаенина : 83% полиестер 17% спандекс трикот / стебла : 100% полиестерска твил. Машинско миење / сушење суво.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.