Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Благодарна II тиркизна“ платно уметност од Јанел Пенер

Трговска марка ликовна уметност „Благодарна II тиркизна“ платно уметност од Јанел Пенер

DEN 1.00
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Уметник : Janelle Penners Ubject : Typography Style : Модерни рустични производи Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија го карактеризира зборот „благодарен“ опкружен со разнобојни есенски лисја, цвеќиња и тикви на тиркизни дрвени панели. Elleенел ја пронајде својата инспирација од природната убавина на северозападниот дел на Пацификот на рана возраст. Подоцна во животот, нејзината инспирација потекнува од секоја уметничка форма; Од раните мајстори, до денешните графики и рекламирање. Јанел првенствено е самоук и експериментира со разни медиуми, иако обично работи со комбинирање на традиционални и дигитални уметности. Во моментов живее во Британска Колумбија, Канада, опкружена со мала шума на куќички. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Elleенел ја пронајде својата инспирација од природната убавина на северозападниот дел на Пацификот на рана возраст. Подоцна во животот, нејзината инспирација потекнува од секоја уметничка форма; Од раните мајстори, до денешните графики и рекламирање. Јанел првенствено е самоук и експериментира со разни медиуми, иако обично работи со комбинирање на традиционални и дигитални уметности. Во моментов живее во Британска Колумбија, Канада, опкружена со мала шума на куќички. - Зборот „благодарен“ опкружен со разнобојни есенски лисја, цвеќиња и тикви на тиркизни дрвени панели.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.