Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Заштитена марка ликовна уметност „пролетта е тука цветно“ платно уметност од Мариета Коен уметност и дизајн

Заштитена марка ликовна уметност „пролетта е тука цветно“ платно уметност од Мариета Коен уметност и дизајн

DEN 1530.08
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Уметник : Мариета Коен Уметност и дизајн Субјект : Флоралстајл : Модерен и современо производ Тип : Галерија, обвиткано со платно, ова е подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има црвени и сини цвеќиња што ја пополнуваат рамката. Истакнати бои : бела, розова, светло сина, сина, тен, чаша, сива некои од моите најрани спомени се однесуваат на цртање и сликање. Роден сум и пораснав во комунистичката Бугарија, каде не беше можна можност за индивидуално креативно изразување. Јас сè уште јасно се сеќавам на возбудувањата на радоста и желбата со кои очекував лекции за цртање. На дванаесетгодишна возраст веќе решив да станам уметник - не најдобриот избор за тие денови. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Некои од моите најрани спомени се однесуваат на цртање и сликање. Роден сум и пораснав во комунистичката Бугарија, каде не беше можна можност за индивидуално креативно изразување. Јас сè уште јасно се сеќавам на возбудувањата на радоста и желбата со кои очекував лекции за цртање. На дванаесетгодишна возраст веќе решив да станам уметник - не најдобриот избор за тие денови. - Црвени и сини цвеќиња кои ја исполнуваат рамката.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.