Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Карат Т.В. Црн дијамант 14КТ жолто злато солза на црна родиум позлатена прстен за ангажман со солитер

Карат Т.В. Црн дијамант 14КТ жолто злато солза на црна родиум позлатена прстен за ангажман со солитер

DEN 13904.00
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Покажете ја вашата гардероба со овој прекрасен прстен за ангажман на црниот дијамант Миабела. Изработено во пенливо жолто злато со црно родиум позлатено, овој прстен има една круша, блескав црн дијамант (9 x 5,5мм) во центарот на прстенот што е убаво украсено на рингот со помош на поставување на Prong. Лизгајте го овој исклучителен прстен на прстот и за fallуби се во својата деликатна убавина и пенлива брилијантност. Засилен со висока полска завршница, овој прстен е сигурен дека ќе биде вреден додаток на секоја колекција на накит. Направено во 14 кт жолто злато. Црна родиум-позлатена. 1 КТ. Т.В. Црн дијамант. Дијамант сечење : круша. Каменот поставен од пронг. Ширина на опсегот : 1,6 мм. Прстен за ангажман на дијаманти. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.