Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Дијабетични Чорапи Унисекс-Болница Без Лизгање Лабави Фитинг Папучи Чорапи Со Зафат Дното -

Дијабетични Чорапи Унисекс-Болница Без Лизгање Лабави Фитинг Папучи Чорапи Со Зафат Дното -

DEN 2.33
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Личен Допир Здравствена Заштита Облека, Ад. Историја На Нашата Компанија во 1976 година, јас и брат Ми Џо започнавме мал бизнис во продавницата. Специјализиравме облека" адаптивна и инконтинентна", првенствено за пациенти/жители на болници и домови за стари лица. Како и со секој нов бизнис, работевме напорно, ставајќи долги часови – понекогаш без никаква плата. Во 1989 година, станав многу болен и изгубив сѐ. Неколку години подоцна (1992), го започнав бизнисот одново од нула. Во овој момент, моите деца ми се придружија во новиот потфат, работејќи навистина напорно за да ги држиме главите над водата. Ние бевме во можност да продолжиме да ги плаќаме нашите сметки и банкарски заеми. Во 1998 година, ми беше дијагностициран Дијабетес Тип ВТОРИ, по рутински тест на крвта. Денес, како дијабетичар речиси 20 години, добро сум свесен за многу од проблемите што доаѓаат со оваа страшна болест. Невропатија, едем, проблеми со циркулацијата, да наведеме неколку, се најчести. Повеќето од овие проблеми се директно поврзани со стапалата на пациентот. Имајќи го ова на ум, развивме нов Лабав Дијабетичен Чорап за Влечки. Овие Чорапи имаат разумна цена и прават одличен подарок за одмор. Тие доаѓаат Во големини Дами 9-11 (одговара На Големини На Дами Чевли 6-10) - Машки 10-13 (одговара На Машки Големини На Чевли 7-12) и Машки 13-15 (одговара На Машки Големини На Чевли 10-14). "Вистинскиот избор во облека за здравствена заштита". 90% Памук 7% Полиестер 3% Еластан. 3 Пакување Бели, Лабави Врвни Лекари Одобрени Терапевтски Чорапи За Дијабетични Влечки. Се Препорачува За Проблеми Со Циркулацијата, Дијабетес, Едем, Невропатија. Направено да трае, машинско перење топло со слични бои, сува сува ниска, не пеглајте. Избор на лекари на достапни медицински чорапи кои им даваат на нозете циркулацијата на крвта и квалитетот за кој копнеете!. Тие доаѓаат во големина Дами 9-11 (одговара Дами Големина На Чевли 6-10).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.