Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Комплет За Суспензија херст Одговара изберете: - ДОЏ ЧЕЛИНЏЕР, 2012-ДОЏ ЧЕЛИНЏЕР SXT

Комплет За Суспензија херст Одговара изберете: - ДОЏ ЧЕЛИНЏЕР, 2012-ДОЏ ЧЕЛИНЏЕР SXT

DEN 3.00
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Компатибилен со моделите 2011-2020 Доџ Челинџер SXT, GT, R/T, SRT8 (видете ги белешките подолу); комплетот за пружини За изведба На Фаза 1 Hurst е одличен избор за зацврстување на управувањето со вашиот автомобил и давање на тој "точно" спуштен став. Овие пружини ќе го намалат вашето возило за приближно 1-1, 25 инчи, затворајќи ја таа празнина на браникот и спуштајќи го центарот на гравитација за подобрено управување, сопирање и подобрено целокупно чувство на возење. Преку внимателен дизајн и прилагодување на стапката, Комплетот Hurst Фаза 1 ги постигнува сите горенаведени, додека сеуште е пријателски настроен кон улицата и е навистина ситуација "победничка". Држете го цврсто, држете го ниско, ДРЖЕТЕ ГО БОЛНО. Забелешки : не одговара на возилата со Задна суспензија за Израмнување На Товарот.; Херст Зачукуваше Златен/Црн Слој. Одлични Дневни Карактеристики На Возење. Подобрено Ракување и Сопирање. Го намалува Автомобилот за 1,00-1,75 инчи. Силен Мускулен Став.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.