Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Внатрешен Паметен Затемнувач Во Ѕид, Не Е Потребен Центар

Внатрешен Паметен Затемнувач Во Ѕид, Не Е Потребен Центар

DEN 1.00
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Трансформирајте го вашиот дом во најсовремен паметен дом користејќи Го Паметниот Затемнувач Ge Bluetooth Во Ѕидот. Овој единствен паметен затемнувач ви овозможува далечински да закажувате, контролирате и управувате со осветленоста на сите тврдо жични извори на светлина во вашиот дом. Затемнувачот го заменува тековниот прекинувач за светло и лесно се инсталира со користење на постојните жици на вашиот дом и е опремен со терминали за завртки наместо летачки кабли. Се одликува со повеќе опции за распоред, вклучувајќи седумдневни, изгрејсонце и зајдисонце, случајни/поставки за одмор и прилагодено одбројување. Паметниот Затемнувач Bluetooth In-Wall е опремен со безжична мрежна мрежа која обезбедува покриеност за целиот ваш дом преку употреба на бесплатната апликација Avid-on mobile. Паметниот Затемнувач може да се користи и во апликации со еден и во повеќе прекинувачи и е компатибилен со вентилатори или кој било стандарден блескаво, CFL и LED светилки. Вклучува и бели и лесни лопатки од бадем. Преземете ја контролата врз осветлувањето на вашиот дом со Паметни контроли за осветлување ge Bluetooth! Bluetooth Паметните контроли за осветлување од GE се уникатен екосистем на интероперабилни производи за паметни домови, обезбедувајќи лесен за инсталирање и достапен систем за контрола на осветлувањето и малите апарати во вашиот дом. Со Страствено обезбедување на врвен развој и поддршка на софтвер, можете да уживате во придобивките од автоматизацијата на домот без Интернет конекција или тешкотии поврзани со сложени центри. Паметните контроли за осветлување Bluetooth ги решаваат претходните проблеми поврзани со краткорочниот опсег на bluetooth технологија со максимизирање на опсегот со новиот И новиот csr мрежен чипсет, овозможувајќи му на секој уред да дејствува како повторувач и безбедно да комуницира со други производи опремени Со Bluetooth Smart технологија. Безжичен распоред, контролирајте го секое трајно инсталирано осветлување од вашиот паметен телефон или таблет. Повеќе опции за распоред, вклучувајќи : Седумдневни, Изгрејсонце И Зајдисонце, Случајни И Одмори и Сопствени Одбројувања. Неподвижност со целосен Опсег од 0% до 100% . Апликацијата со страствено напојување е подготвена да се поврзе со вашите уреди Bluetooth. Bluetooth Паметна безжична мрежа мрежа обезбедува покриеност за целиот ваш дом со едноставно додавање на повеќе ge-брендирани паметни контроли.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.