Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Колекција за ликовна марка за трговска марка „Дива експлозија на диви -„ Елефан II “четкана алуминиумска wallидна уметност од Филип Хугонард

Колекција за ликовна марка за трговска марка „Дива експлозија на диви -„ Елефан II “четкана алуминиумска wallидна уметност од

DEN 639.68
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Уметник : Филип Хугонардсбукјект : животни Стил : Задебелен и еклектичен модерно производ Тип : Пловечко четкано алуминиумско уметничко дело, подготвено да го обеси ова подготвено за виси, пловечки четкани алуминиумски уметнички делови, има слон со експлозија на боја на црна позадина. Истакнати бои : црна, бела, сина, светло сина боја, Теал Филип Хугонард е француски фотограф со седиште во Париз. Роден во 1972 година, неговиот интерес за нови технологии го натера да се занимава со дигитална фотографија на многу рана возраст и на крајот да добие диплома во применети уметности. Тој ги истражува многуте начини на кои овој медиум овозможува да се создадат оригинални уметнички дела. Тој сака да патува низ светот и се обидува да ја долови затегнатата убавина на широки отворени простори, бура на мегалополизи и знаци на човечко отсуство и присуство. Во својата желба да открие нови работи и да ги сподели овие откритија со другите, тој претставува светски свет : нашиот свет. Ова алуминиумско уметничко дело од 16x22 е подготвено да виси. Сликата е отпечатена на врвот на композитниот панел со дебела алуминиум со дебелина од еден осми инчи за додадена текстура и сјајност. Оваа техника овозможува да се покаже четканата алуминиумска текстура, обезбедувајќи брилијантен ефект и сатенска завршница што е невидена. Материјалот за кадрирање на уметничките дела прикачен на грбот чисто го крева парчето од wallидот за да му даде лебдечки ефект. Оваа уметност обезбедува прекрасен, модерен, елегантен дизајн без најголемиот дел од рамката и е задолжителна за кој било простор. слон со експлозија на боја на црна позадина.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.