Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Оглум Бак Гит“ платно уметност од f Дилек Ујар

Трговска марка ликовна уметност „Оглум Бак Гит“ платно уметност од f Дилек Ујар

DEN 1.00
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Уметник : F Dilek Uyarsubject : People Style : Trational Product Type : Gallery-завиткано платно Artthis подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија ги карактеризира луѓето што седат на табелата зад стаклото. Уметнички репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. F Dilek Uyar 'Oglum Bak Git' Canvas Art.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.