Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Еверкоат Полиестер Фиберглас Поправка Комплет-Половина Пинта Смола

Еверкоат Полиестер Фиберглас Поправка Комплет-Половина Пинта Смола

DEN 263.84
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Најдобро за поправка на фиберглас и метални површини. Ќе ги обнови изгниените области на браници, делови од телото и рокерски панели. Исто така се користи за формирање на специјални прилагодени форми. Комплет #370 содржи : 1 литар полиестерска смола, течен зацврстувач од 11 кубика, 6 квадратни метри. фт. фиберглас мат, 3 "х 5' фиберглас лента и инструкции. Комплет #637 содржи : 8 fl. оз. смола, 1/4 мл. течен зацврстувач, 3 квадратни метри. фт. крпа од фиберглас, стап за мешање, пластичен распрскувач, послужавник за мешање и упатства. Најдобро за поправка на фиберглас и метални површини. Ќе ги обнови изгниените области на браници, делови од телото и рокерски панели. Исто така се користи за формирање на специјални прилагодени форми. Содржи : 8 fl. оз. смола, 1/4 мл. течен зацврстувач, 3 квадратни метри. фт. крпа од фиберглас, стап за мешање, пластичен распрскувач, послужавник за мешање и упатства.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.