Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Ролки за Пена од Пена, Полни И Пол, 36 Л или 12 Л За Мускулна Терапија , Вежби За Стабилизација На Јадрото И Рамнотежа

Ролки за Пена од Пена, Полни И Пол, 36 Л или 12 Л За Мускулна Терапија , Вежби За Стабилизација На Јадрото И Рамнотежа

DEN 2.67
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Ролки Од флекс Пена Prosource Fit Се разноврсни алатки за нежно масирање на затегнатите мускули и подобрување на еластичноста, свесноста за телото, јачината и рамнотежата на јадрото. Идеален за почеток-нер и средни корисници, фирмата ЕПЕ пена обезбедува умерен притисок што се витка со природните контури на телото. Тркалањето со пена помага да се ослободите од болните јазли во големите мускулни групи како што се нозете, телињата и глутевите. Целосните ролки се одлични за истегнување на градите и грбот, подобрување на држењето на телото и усогласувањето на ' рбетот и најчесто се користат Во Пилатес, па дури и јога. Полукружните верзии може да се користат и за истегнување и мас-мудрец, но се идеални за вежби за стабилизација на јадрото и рамнотежа кои можат значително да ја подобрат вашата целокупна кондиција и сила. Тренирајте како професионалец, тренирајте Со Просорсефит! За прашања или проблеми, ве молиме контактирајте со услуги на клиентите : (855) 552-2637. Отворени сме понеделник - петок од 8 : 30 ЧАСОТ - 4 : 30 ЧАСОТ Пацифик Стандардно Време Флекс Пена Ролери 12х6-ин, Сино : ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ТОЧКАТА НА АКТИВИРАЊЕ - Помага нежно да се ослободат точките на активирање и да се олабават затегнатите мускули за подобрена флексибилност, особено во најчесто тесните области како грбот, телињата, ИТ лентата, тетивата. ОДЛИЧНО ЗА ПОЧЕТНИЦИ-Идеално За почетници корисници и физикална терапија, густата структура на пена обезбедува умерен притисок за учење како да се тркалаат со пена со помала непријатност. РАМНОТЕЖА користете две половини за вежби за стоење и клекнување. УПОТРЕБАТА Помага да се зголеми циркулацијата на крвта за побрзо закрепнување и повторно предизвикана болка. РАЗЛИЧНИ ГОЛЕМИНИ-36 "х 6", 12" х 6"; полу-круг 36" х 3" и 12"х 3". Направено од нетоксична ПЕНА ЕПЕ.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.