Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Кардоне 7V - Променлива Вентил Тајмингот Електромагнетниот

Кардоне 7V - Променлива Вентил Тајмингот Електромагнетниот

DEN 1224.32
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Склоповите на вентилите се тестирани на мотори за мерење на перформансите, обезбедување правилно усогласување на држачите за монтирање и потврдување на безбедно вклопување на електричните конектори системот на вентилот на калемот користи тела на алуминиумски вентили и вентили за калеми кои се обработени на површината за да создадат микро готови лизгачки површини за зголемена отпорност на абење магнетната калем и конекторот се интегрирани во едноделно инкапсулирано тело обликувано со вбризгување што ги зајакнува сите жичани врски против стапката на проток на масло за одвојување на вибрации, притисокот, електричната отпорност и истекувањето се тестираат на секоја единица за да се гарантира долгорочна сигурност куќиштата на серпентина и држачите за монтирање се обложени за отпорност на корозија кардон одберете променлив вентил тајмингот електромагнети (vvts) се сосема нови единици дизајнирани да ги подобрат перформансите на моторот, а Истовремено да ја подобрат економичноста на горивото. Ввтс играат составен дел во исполнувањето на идните владини барања за економичност на горивото. Единиците се 100% тестирани за да се потврдат точните стапки на проток и притисок на маслото за да се зголеми ефикасноста. Дополнително, единиците се тестирани на издржливост на мотори за да се потврди вклопувањето, функцијата и да се тестира сигурноста во реалниот свет. Кардоне Изберете VVTs ќе гарантира сигурни перформанси по конкурентна цена. Нов Променлив Вентил Тајмингот Електромагнетниот.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.