Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Комплет за стартување на Nitro RC со полнач, стартер за сјај, пумпа за гориво, крстови и возачи на завртки

Комплет за стартување на Nitro RC со полнач, стартер за сјај, пумпа за гориво, крстови и возачи на завртки

DEN 0.33
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Nitro Starter Set е потребен за далечински управувани возила на Алеко, вклучувајќи ги и нитро 1/8-ми 1/10-ти и 1/16-та скала на/надвор од патот. Карактеристики : Мини филер за гориво : 250cc/300cc. Мал вкрстен клуч : 4мм/5мм/5,5 мм/7 мм. Голем вкрстен клуч : 5,5 мм/7мм/8мм/10мм/17мм. Возачи на мини завртки : Стандард. Igniter на Glow Plug : 1,2 V 1800m Ah. Батеријата на никел кадмиум се полнат, запечатени, можно брзо полнење. Полнач (влез) : AC 100-240 V, 50/60 Hz/AC, 0,15 полнач (излез) : 3.0 V, 250 m A Време на полнач : 5-7 часа. Нитро стартер сет за нитро 1/8-ми 1/10-ти и 1/16-та скала на/надвор од патот. Мини филер за гориво : 250cc/300cc, сигнал за сјај : 1.2 V 1800m Ah. Мал вкрстен клуч : 4мм/5мм/5,5 мм/7 мм, мини драјвери за завртки : Стандард/Филипс Крај (3 мм). Голем вкрстен клуч : 5,5 мм/7мм/8мм/10мм/17мм. Полнач (влез) : AC 240 V, 50 Hz/AC 120 V, 60 Hz. Полнач (излез) : 250 Ма.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.