Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Подигнување на акварел за магла“ платно уметност од Мајк Шик

Трговска марка ликовна уметност „Подигнување на акварел за магла“ платно уметност од Мајк Шик

DEN 14400.00
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Уметник : Мајк ШикСубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има закрпи на пастелно виолетова, зелена, сина и розова акварел. Истакнати бои : Вајт Мајк Шик започна да слика после години во тродимензионални уметнички полиња како скулптор и дизајнер и градител на додатоци за дома. Како и во тие дисциплини, Мајк многу се потпира на цртање и внимание на деталите на површината и текстурата во неговите слики. Мајк сè уште се приближува кон секоја слика експериментално и е воодушевена и се забавува од разновидноста на влијанијата врз конечниот резултат. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Закрпи на пастелно виолетова, зелена, сина и розова акварел.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.