Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Homedics Врати 11 гел мемориска пена душек и комплет за рамки за кревети, повеќе големини

Homedics Врати 11 гел мемориска пена душек и комплет за рамки за кревети, повеќе големини

DEN 1424.00
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Вашето целосно решение за спиење! Хомедиката Враќајќи го душекот за пена од гел од 11 инчи, додава кадифен поддршка на фирмата слоевит дизајн. Идеално за задниот и страничниот сон. Врвниот слој на мемориска пена од 2,5 фунти има површина на гел глазура што ја пренесува топлината од телото. Висока вентилација на проток на воздух за максимална дишеност на површината. Дополнителниот густ слој за пена за поддршка создава удобна контура. За дополнителна дишење, технологијата за меморија за меморија на протокот на проток на воздухот Breezzz отвора материјален простор. Стабилизирање на базата за пена за поддршка од четири инчи. Антимикробното покритие лесно може да се отстрани за миење. Цврста рамка за метални кревети го поддржува вашиот душек со повеќе точки на контакт. Ја елиминира потребата за пролет на кутијата. Вклучува загради за глава и подножје за да ја прикачите сопствената рамка. Овозможува дополнително складирање под кревет. Поддржува 1200 фунти и набори лесно за движење. Homedics Врати 11 "гел меморија за пена душек и комплет за рамки за кревети, повеќекратни големини : слоевит дизајн на мемориска пена. 2" од 2,5 lb вентилирана гел меморија од пена. 3 "Премиум поддршка за поддршка. 4 "Стабилизирачка пена за поддршка на фондацијата за поддршка. Покривот за патент е отстранлив и може да се мие. Целата пена е овластена за сертифицирање. Лесно поставување од кутија во кревет преку технологија за компресија, испорака погодно до вашиот дом или страница за чување. Ве молиме, оставете 24-48 часа за душекот за меморија од пена целосно да се прошири во нејзината оригинална големина и форма. Идеално за кревет за платформа, бара пролет или основа на кутија со стандардни рамки за кревет. Овој душек го исполнува федералниот стандард за запаливост 16 CFR 1633 за безбедност. Близнак : 39 "x 75". Целосно : 54 "x 75". Кралица : 60 ​​"x 80". Кинг : 76 "x 80". Рамка за метална основа за целосно решение за спиење. Вклучени се загради за глава и подножје. Поддржува 1200 фунти.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.