Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Хејс 91 - Комплет За Спојки одговара изберете: 1968-ПЛИМУТ САТЕЛИТ, 1980 - ДОЏ Д-СЕРИЈА

Хејс 91 - Комплет За Спојки одговара изберете: 1968-ПЛИМУТ САТЕЛИТ, 1980 - ДОЏ Д-СЕРИЈА

DEN 2870.72
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Компатибилен со 1966-85 Доџ/Плимут 318/340/360/383 В8 11 во. дијаметар, 23-сплајн. Овој производ Не е создаден или продаден Од Крајслер®.; Комплетот За единечен диск Улица 450 е одлична надградба од вашата спојка за залихи и дизајнирана рачка со благо модифицирани мотори до 450 коњски сили. Тоа е одлична спојка каде возењето е најважниот фактор. Спојката на хејс има 30% поголема сила на стегање од спојката на залиха што ви овозможува да ставите поголема моќност на земја и материјалот на дискот со врвен квалитет овозможува непречено, без брборење. Секој комплет вклучува плоча под притисок, диск на спојката, Лежиште За Ослободување На Спојката, алатка за усогласување и упатства.; Голема возливост за нивоа на моќност до 450 коњски сили. Непречено работење без брборења користејќи органски композитен материјал за триење со врвен квалитет. Надградените пружини на амортизерите даваат до 30% поголем притисок на стегање од спојката НА ое. Дискот на спојката има склоп на тежок центар за зголемен капацитет на оптоварување. Сите Комплети за Спојки На Улица 450 доаѓаат во комплет со плоча под притисок, диск, лежиште за ослободување и алатка за усогласување, освен ако не е поинаку наведено. Одговара Изберете : 1968-1969 ПЛИМУТ САТЕЛИТ 8 Цил 6.3 Л 1970-1977,1980-1985 ДОЏ Д-СЕРИЈА 8 Цил 5.2 Л 1970-1972,1975-1978,1980-1985 ДОЏ В-СЕРИЈА 8 Цил 5.2 Л 1968,1970 ПЛИМУТ сателит 8 Цил 6.3 л 1977 доџ максиван 8 ЦИЛ 5.2 Л 1966,1968 ДОЏ ПОЛНАЧ 8 ЦИЛ 6.3 Л 1970 ДОЏ ЧЕЛИНЏЕР 8 Цил 5.2 Л 1967,1969 ДОЏ ПОЛНАЧ 8 ЦИЛ 6.3 Л 1979 ДОЏ Д-СЕРИЈА Д150 8 Цил 5.9 Л 1966-1967,1971-1974 плимут Сателит 8 цил 5.2 Л 1971-1974 Доџ Челинџер 8 ЦИЛ 5.2 Л 1970-1974,1976 Плимут Храбар 8 ЦИЛ 5.2 Л 1972-1973 ДОЏ ПОЛНАЧ 8 ЦИЛ 5.2 Л 1966,1971-1976 ДОЏ КОРОНЕТ 8 ЦИЛ 5.2 Л 1969-1970 доџ коронет супер пчела 8 ЦИЛ 6.3 Л 1968-1974 ПЛИМУТ БАРАКУДА 8 ЦИЛ 5.2 Л 1974,1976-1977,1980-1985 ДОЏ РАМЧАРГЕР 8 Цил 5.2 Л 1978 ДОЏ Д-СЕРИЈА Д150 8 Цил 5.2 Л 1980 ПЛИМУТ ГРАН ФЈУРИ 8 Цил 5.9 Л 1970-1975 ДОЏ ДАРТ СВИНГЕР 8 Цил 5.2 Л 1971,1974-1980 ДОЏ ВАН 8 Цил 5.2 Л 1967-1968 ДОЏ КОРОНЕТ 440 8 ЦИЛ 5.2 Л 1968-1971 Плимут ФЈУРИ Трети 8 Цил 5.2 Л 1973-1974,1979 Доџ В-Серија 8 ЦИЛ 5.9 Л 1970 ДОЏ ПОЛНАЧ 500 8 Цил 6.3 Л И ПОВЕЌЕ - ДОДАДЕТЕ ГО ВАШЕТО ВОЗИЛО ВО НАШИОТ ДОДАТОК ЗА ВКЛОПУВАЊЕ ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.