Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Холштајн Делови 2абс Абс Сензор За Брзина На Тркалото За Ram Меморија, Dodge, Mitsubishi Одговара изберете: 2006-DODGE RAM МЕМОРИЈА 1500, 2006-DODGE RAM МЕМОРИЈА 2500

Холштајн Делови 2абс Абс Сензор За Брзина На Тркалото За Ram Меморија, Dodge, Mitsubishi Одговара изберете: 2006-DODGE RAM МЕМОРИЈА

DEN 3.33
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Против заклучување На Сопирањето, Системите ЗА СТОМАЧНИ МУСКУЛИ му овозможуваат на возачот да ја одржува контролата врз автомобилот во итна ситуација на сопирање. Системот ABS се потпира на сензори за следење на брзината на тркалото и комуникација со компјутерот ABS за да обезбеди идеални перформанси. Податоците од сензорот ABS му овозможуваат на компјутерот да ја балансира брзината на секое тркало за да спречи заклучување на сопирачките и избегнување опасни ситуации на лизгање. Холштајн се фокусира на користење само најквалитетни материјали, произведени според строги стандарди за резервен производ кој е навистина изграден за да одговара или да го надмине делот ОЕ. Вклучени се шипки и жичани клипови според Оригиналните спецификации На Опремата за да се обезбеди правилно монтирање и рутирање во шасијата на автомобилот. Куќиштето на сензорот е направено од висококвалитетна армирана пластика, нудејќи супериорна отпорност на елементите. ОЕ конекторите и терминалите направени од врвни материјали се користат за да се обезбеди точна, водоотпорна врска со жичаниот ремен на моторот. Одговара Изберете : 2006-2008 ДОЏ РАМ 1500 2006-2011 ДОЏ РАМ 2500 2005-2011 ДОЏ ДАКОТА 2006-2012 ДОЏ РАМ 3500 2004-2005 ДОЏ ДУРАНГО 2006-2009 МИЦУБИШИ РАЈДЕР и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.