Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Дорман Ое Решенија Коленестото Вратило Макара Одговара Хјундаи Санта Фе

Дорман Ое Решенија Коленестото Вратило Макара Одговара Хјундаи Санта Фе

DEN 1.00
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Овој хармоничен баланс со директна замена има гумена врска отпорна на стрес за правилно апсорбирање на вибрациите на моторот. Строгите стандарди помагаат да се обезбеди одлична цврстина на истегнување и удар за поголема издржливост. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена - ова склопување на хармоничен баланс точно одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот хармоничен балансер за директна замена. Издржлива конструкција-строгите спецификации и внимателната конструкција помагаат да се обезбеди долговечност. Темелно тестиран - овој хармоничен баланс претрпе димензионална верификација, валидација на материјалот и функционално тестирање. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Хјундаи Санта Фе : 2007, 2008, 2009 Киа Магентис : 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 Киа Оптима : 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 Киа Рондо : 2007, 2008, 2009, 2010.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.