Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Дорман 603-Преден Резервоар За Течност За Миење За Специфични Модели на Форд Меркур одговара избери: 1997 - ФОРД БИК, 1997 - МЕРКУР САМУР

Дорман 603-Преден Резервоар За Течност За Миење За Специфични Модели на Форд Меркур одговара избери: 1997 - ФОРД БИК, 1997 -

DEN 2.33
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Овој резервоар за течност за миење е дизајниран да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот резервоар за опрема. Тој е дизајниран да ги издржи напрегањата на топлината во подземјето и вибрациите на моторот на одредени марки на возила, модели и години. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - овој резервоар за течност за миење на шофершајбната е дизајниран да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот резервоар за опрема на одредени марки на возила, модели и години. Идеално решение-дизајнирано за да помогне да се обезбеди складирање на течности за миење без истекување кога оригиналниот резервоар ќе пукне или не успее од топлина и вибрации. Издржлива конструкција-изработена од квалитетни материјали за сигурни перформанси и долг работен век. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Сабл : 1997, 1998, 1999, 2000, 2001 Форд Бик : 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 Меркур Самур : 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005. Дополнителни Карактеристики Боја : Бела.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.