Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Ротор на сопирачките на моторните дискови Brrf- FITS Изберете: 2003- Меркур Гранд Маркис, 2003 година- Форд круна Викторија

Ротор на сопирачките на моторните дискови Brrf- FITS Изберете: 2003- Меркур Гранд Маркис, 2003 година- Форд круна Викторија

DEN 2989.12
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Поддржано од гаранцијата за делови за моторни услуги, која нуди 2 години, неограничена километража, ограничена цена на трудот и без комерцијални исклучоци. Гаранцијата е поддржана на национално ниво од дилери на Форд/Линколн и овластени дистрибутери на Форд. Сите компоненти дизајнирани на тесни толеранции за да помогнат да се обезбедат одлични перформанси. Дебелината и масата на роторната плоча, како и бројот и обликот на комбе за ладење се дизајнирани специјално за секоја платформа за возила за оптимални перформанси и поладни работни температури. Динамички мелници-балансирани за да се обезбеди бесплатни запирања за вибрации. Уникатното микро-завршување обезбедува униформа површина за сопирање за неспокојно запирање. 30,000 psi затегнување на сивата леано железо, леано железо се среќава со строги спецификации на цврстина на Бринел и помага да се обезбеди одличен пренос на топлина, апсорпција на вибрации, издржливост и продолжен живот. Не е потребна обработка или облоги за отстранување. Финките за ладење помагаат да се насочи воздухот помеѓу плочите за да помогне за максимално ладење и перформанси. За уникатни ротори, вклучени се столпчиња за тркала и трки со лежишта. Сите дизајни на роторот на сопирачките на сопирачките се подложени на ригорозни тестови во лабораторијата и реалниот свет со цел да се исполнат строгите стандарди за инженерство на Форд и да се обезбедат супериорни перформанси и сигурност. Врски со возила Автомобил/камион Форд Круна Викторија : 2003 - 2011 година Линколн Таун Автомобил : 2003 - 2011 Меркур Гранд Маркиз : 2003 - 2011 година РОТОР ЗА ДИСКИ РОТОР СОСТОЈБА : 2003-2011 Меркур Гранд Маркис 2003-2011 Форд Круна Викторија 2003-2011 И повеќе - додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.