Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Хејс 91-2007 Спојката Комплет

Хејс 91-2007 Спојката Комплет

DEN 0.33
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Компатибилен со 1969-73 Ford® Мустангот 351/390/427/460 V8 11 во. дијаметар w/ tremec tko пренос, 26-spline. Овој производ не е создаден или продаден од ford®.; Комплетот За единечен диск Улица 450 е одлична надградба од вашата спојка за залихи и дизајнирана рачка со благо модифицирани мотори до 450 коњски сили. Тоа е одлична спојка каде возењето е најважниот фактор. Спојката на хејс има 30% поголема сила на стегање од спојката на залиха што ви овозможува да ставите поголема моќност на земја и материјалот на дискот со врвен квалитет овозможува непречено, без брборење. Секој комплет вклучува плоча под притисок, диск на спојката, Лежиште За Ослободување На Спојката, алатка за усогласување и упатства.; Голема возливост за нивоа на моќност до 450 коњски сили. Непречено работење без брборења користејќи органски композитен материјал за триење со врвен квалитет. Надградените пружини на амортизерите даваат до 30% поголем притисок на стегање од спојката НА ое. Дискот на спојката има склоп на тежок центар за зголемен капацитет на оптоварување. Сите Комплети за Спојки На Улица 450 доаѓаат во комплет со плоча под притисок, диск, лежиште за ослободување и алатка за усогласување, освен ако не е поинаку наведено. Одговара Изберете : 1969 форд мустангот 8 Цил 5.8 Л 1972-1973 форд мустангот 8 Цил 5.8 Л 1970-1971 ФОРД МУСТАНГОТ мах јас 8 Цил 5.8 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.