Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Нараквица Сребрени Етиопски Вол Прстени: Вистински Етиопски Метални Прстени Монистра ЗА Сам Накит

Нараквица Сребрени Етиопски Вол Прстени: Вистински Етиопски Метални Прстени Монистра ЗА Сам Накит

DEN 3.33
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Проверете го овој сет на уникатни месинг прстени од регионот Воло во северна Етиопија. Овие рачно изработени прстени се индивидуално украсени со традиционален мотив и прават одлични украси за дизајни на накит. Поединечни прстени мерка . Сетот вклучува 4 прстени. Ве молиме запомнете : голем дел од производите на Градите на Мушка се рачно изработени. Затоа, тонот, осветленоста и/или бојата на добиениот производ може да варираат од фотографијата. Дополнително, сите споменати големини и/или броеви на мушка се приближувања и може да варираат до 10-15% од наведениот број. ИЗРАБОТЕНИ ОД Врвен Квалитет Бел Метал. ВРЕДНОСТ НА ГОЛЕМО : добивате целосна влакно која се состои од приближно 4 монистра. Секоја мушка има приближно 5 х 18-20мм дијамант. со големина на дупка од 10мм. Мониста обично се нанижани на памук, или рафија како што е прикажано на фотографијата. 100% АВТЕНТИЧНО : Не станувајте жртва на евтини, имитирани монистра од индустриски фабрики. Овие прстени се вистинската работа! Рачно изработени од занаетчии Во Етиопија, овие прстени се направени со љубов. ПРЕДНОСТ НА ГРАДИТЕ НА МУШКА : продадени Над 10 милиони+ монистра и 50.000+ клиенти кои ни се придружија во нашата мисија да ги поддржиме занаетчиите за фер трговија низ целиот свет!. ГАРАНЦИЈА ЗА ЗАДОВОЛСТВО : нашите прстени се со највисок квалитет на пазарот. Ние сме убедени дека ќе ви се допаднат вашите прстени! Ако поради некоја причина не сте задоволни со какви било производи Од Градите На Мушка, ве молиме контактирајте не веднаш и нашиот неверојатен персонал за поддршка ќе се потруди да ви стави насмевка на лицето : ).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.