Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Колекција на ликовна уметност во трговска марка „Cујорк Акварела - Артвас за бегство“ од Филип Хугонард

Колекција на ликовна уметност во трговска марка „Cујорк Акварела - Артвас за бегство“ од Филип Хугонард

DEN 1.67
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Уметник : Филип Хугонардсбук : Архитекторен стил : Задебелен и еклектичен модерно производ Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има градско оган бегство со портокалова, жолта и розова боја. Истакнати бои : Бела, тен, црна, црвена, портокалова Филип Хугонард е француски фотограф со седиште во Париз. Роден во 1972 година, неговиот интерес за нови технологии го натера да се занимава со дигитална фотографија на многу рана возраст и на крајот да добие диплома во применети уметности. Тој ги истражува многуте начини на кои овој медиум овозможува да се создадат оригинални уметнички дела. Тој сака да патува низ светот и се обидува да ја долови затегнатата убавина на широки отворени простори, бура на мегалополизи и знаци на човечко отсуство и присуство. Во својата желба да открие нови работи и да ги сподели овие откритија со другите, тој претставува светски свет : нашиот свет. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Градски оган бегство со портокалова, жолта и розова боја.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.