Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Натрол Натрол Хромат ,a

Натрол Натрол Хромат ,a

DEN 447.84
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Хромат, Капсули, Шише 90 Кт Додаток во Исхраната. Помага во регулирање на метаболизмот на гликозата. Натрол Хромат, патентиран комплекс на хром врзан со ниацин, е уникатен пристап за поддршка на рамнотежата на гликозата. Хромот се наоѓа во мали количини во повеќето намирници и кај лицата потребите за исхрана може да се зголемат поради диети со висок шеќер, вежбање и други фактори. Хромот, кој работи заедно со инсулинот, е витален дел од природниот механизам на телото за регулирање на метаболизмот на гликозата. Независните студии покажуваат дека Хроматот може да биде повеќе биорасположива форма на хром. Без квасец, пченица, пченка, млеко, јајце, соја, глутени, вештачки бои или вкусови, додаден шеќер, скроб или конзерванси. (Овие изјави Не се оценети од Управата за Храна и Лекови. Овој производ не е наменет за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на каква било болест). Чувајте на ладно и суво место. Земете 1 капсула, до три пати на ден, со оброк. Консултирајте се со вашиот здравствен работник пред употреба ако имате или се сомневате во медицинска состојба, земате лекови на рецепт или сте бремени или доите. Чувајте подалеку од дофат на деца. 90 капсули Chatsworth, CA 91311 800-2-НАТРОЛ Натрол Chrome Mate 200mcg, 90 Ct.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.