Десет 1 Хром Челик Имајќи Топки Г25

Десет 1 Хром Челик Имајќи Топки Г25

DEN 1231.84
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Хром челик со најдобар квалитет произведен во согласност со највисоките индустриски стандарди. Овие топчести лежишта Со Висока прецизност Г25 се жешки фалсификувани од залиха на шипки. Современите печки со прецизно контролирани атмосфери и температури се користат за термичка обработка за да се обезбеди униформа цврстина и соодветна микроструктура за секоја топка од нерѓосувачки челик. Во текот на процесот на производство, статистичката контрола на процесот обезбедува точност на толеранција, фино завршување на површината и конзистентен висок квалитет. Хромираните челични топчиња нудат прецизна геометрија и фино завршување на површината што ги прави особено корисни за велосипеди, тркалца, слајдови на фиоки, брави на вратите и многу други апликации. Десет 1" Инчен Хром Челик Имајќи Топки Г25.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.